Tatiana
Tatiana

Jak się zabrać do tłumaczenia pracy magisterskiej z medycyny?

Postautor: Tatiana » 4 sie 2016, o 21:34

Praktycznie kończę już pisanie pracy magisterskiej, zostały mi jeszcze niewielkie poprawki. Mam szansę dostać się na stypendium doktoranckie do Londynu. Musiałabym jednak przedstawić im swoją pracę w języku angielskim oczywiście. trochę mnie to przerazą, bo stron jest około dziewięć dziesiąt. Dodam jeszcze, ze nie mam na to za dużo czasu. Jakiś tydzień po obronie musze oddać już komplet dokumentów w tym przetłumaczoną pracę magisterska. Może ktoś już miał taki problem i może mi coś podpowiedzieć.

Awatar użytkownika
cypryjczyk19
cypryjczyk19

Postautor: cypryjczyk19 » 5 sie 2016, o 00:09

Wiesz, generalnie tak szybkie tłumaczenie pracy na angielski lepiej zlecić jakiemuś profesjonalnemu tłumaczowi. samej będzie ci po prostu trudno, nawet jeśli dobrze znasz angielski, ale nigdy nie robiłaś tłumaczeń tego typu. Szczególnie, ze jak rozumiem od tej pracy dużo zależy.

Awatar użytkownika
Bobrzyca
Bobrzyca

Postautor: Bobrzyca » 5 sie 2016, o 02:37

Muszę się zgodzić z kolega w tłumaczeniu medycznym po prostu przydaje się doświadczenie w pisaniu tego typu tekstów. To musi robić specjalista, który doskonale odnajduje się w takim języku branżowym.

Druch
Druch

Postautor: Druch » 5 sie 2016, o 05:30

Na szczęście profesjonalnych tłumaczy języka angielskiego jest na pęczki więc na pewno znajdziesz kogoś odpowiedniego, kto akurat może wziąć tę pracę teraz juz i zdąży przed terminem złożenia dokumentów :) rozumiem, ze tutaj zalezy ci też w dużej mierze na czasie.

Tatiana
Tatiana

Postautor: Tatiana » 5 sie 2016, o 05:47

tak, zależy mi i na czasie i na jakości. Nie ukrywam, że fajnie by było znaleźć coś w miarę taniego bo tego trochę jest dziewięćdziesiąt stron.

Druch
Druch

Postautor: Druch » 5 sie 2016, o 06:20

No jeśli chodzi o cenę to cudów nie możesz oczekiwać. Przy tak trudnych tłumaczeniach, to jeśli znajdziesz kogoś zza trzy dychy to jest bardzo dobrze.

Zaloguj się