Awatar użytkownika
BieneMaja11
BieneMaja11

Żarówki 5w e27 - czy można kupić różne barwy światła?

Postautor: BieneMaja11 » 13 lut 2018, o 22:04

Słyszałam, że te nowoczesne żarówki ledowe i pochodne ledowym są tworzone w oparciu o określoną barwę świetlną. Faceci, którzy są w moim domu niestety nie bardzo znają się w tym temacie, więc chciałam się upewnić czy tak jest naprawdę, bo mam zamiar zaoszczędzić trochę pieniędzy na tychże żarówkach. Jeśli używaliście i wiecie coś więcej na ich temat, to będę wdzięczna za kilka słów informacji...

Awatar użytkownika
Benjamin
Benjamin

Postautor: Benjamin » 13 lut 2018, o 22:27

No nie każdy musi się na żarówkach znać, tym bardziej, że jest to artykuł, przechodzi ciągłe ewolucje i czasami trudno nad tymi zmianami nadążyć. Ale pewne informacje są stałe i to o co pytasz jest faktycznie prawdą, bo takie żarówki można kupiuć w różnych odmianach jeśli chodzi o barwę światła. Rzuć okiem na legendę, która jest umieszczana na opakowaniu żarówek. Tam jest właśnie oznaczenie jaką barwę światła dana żarówka emituje :)))

Awatar użytkownika
BieneMaja11
BieneMaja11

Postautor: BieneMaja11 » 14 lut 2018, o 01:15

No takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałam :))) A ja się zawsze zastanawiałam co te rysunki na opakowaniu oznaczają :))) Chciałabym kupić żarówki o tradycyjnym trzonki 5w e27 i zastanawiam się, gdzie takie żarówki dostanę?

Awatar użytkownika
KotBezButa
KotBezButa

Postautor: KotBezButa » 14 lut 2018, o 03:06

W różnych hurtowniach sprzedają różne żarówki. Warto kuipować w takiej, w której jest praktycznie cały asortyment żarówkowy i są to żarówki znanych producentów. Jeśli o to chodzi to do głowy przychodzi mi tylko ta oferta https://www.ultra-elektro.pl/zarowki-led/202-zarowka-led-e27-cer8d-5w-400lm-ciepla-lumenmax.html, gdzie faktycznie można dostać i wspomniane żarówki 5w e27 i wiele innych produktów, które są niezbędne do oświetlania pokoju.

Karmazyn
Karmazyn
Karmazyn

Postautor: Karmazyn » 14 lut 2018, o 05:49

Znam tę hurtownie i wiem, że mnóstwo ciekawych artykułów mają. Żarówki to oczyiście podstawa. Tak na marginesie to ja bardzo lubię, jak światło jest takie ciepłe, chłodne mnie jakoś przytłacza, chociaż wzroku oczywiście nie męczy.

Awatar użytkownika
Bobrzyca
Bobrzyca

Postautor: Bobrzyca » 14 lut 2018, o 07:04

W takiej hurtowni to i kobieta sobie doskonale poradzi z kupnem artykułów, co jeszcze niedawno nie było wcale takie oczywiste. Do zwykłej hurtowni bałam się chodzić, bo czułam, że po prostu ktoś ze mnie drwi, że nie znam podstawowych pojęć. A tutaj jest oczywiście zupełnie inaczej, bo człowiek na spokojnie może sobie wszystko poczytać.

Zaloguj się