Tatiana
Tatiana

Jak wnioskować o samochód zastępczy po wypadku?

Postautor: Tatiana » 7 kwie 2016, o 02:23

niestety przydazyła mi się niemiła sytuacja, gość władował się we mnie na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa no i moje auto nie wygląda zbyt dobrze. Pytanie czy należy mi się jakiś samochód zastępczy, jeśli tak to jak się o niego ubiegać? Mieszkam w Poznaniu, ale pracuję daleko poza tym miastem i auto bardzo mi potrzebne…

Awatar użytkownika
MateuszKosiński
MateuszKosiński

Postautor: MateuszKosiński » 7 kwie 2016, o 03:51

jeśli ponosisz straty z tytułu braku samochodu to według mnie zdecydowanie należy ci się pojazd zastępczy, generalnie z oc sprawcy powinno być dawane auto zastępcze. Sam Poznań jest na tyle dużym miastem, że na pewno będziesz miała się gdzie dowiedzieć jak to wygląda, a już najlepiej to zadzwonić właśnie do ubezpieczalni sprawcy i powiedzeć jak sprawa wygląda.

Awatar użytkownika
cypryjczyk19
cypryjczyk19

Postautor: cypryjczyk19 » 7 kwie 2016, o 05:37

Nie wiem czy nie łatwiej wybrać wynajem aut. Z tego co się orientuje w Poznaniu muszą być jakieś wypozyczalnie samochodów właśnie, które daja auta zastępcze z oc sprawcy - nie wiem do końca na jakieś zasadzie to się odbywa, ale wydaje mi się, że to ta firma już załatwia kase z konkretnym ubezpieczycielem, ty korzystasz z auta do czasu naprawy swojego i się nie martwisz o koszty.

Tatiana
Tatiana

Postautor: Tatiana » 7 kwie 2016, o 06:23

hej, no więc zadzwoniła do tego ubezpieczyciela i ewidentnie mnie zbyli :/ milion powodów żeby mi tego samochodu nie dawac i fakt, mogę sobie dojeżdżać pociągiem do pracy, ale kosztuje mnie to dużo pieniędzy, a przede wszystkim czasu, 2 godziny w jedną stronę…

Awatar użytkownika
cypryjczyk19
cypryjczyk19

Postautor: cypryjczyk19 » 7 kwie 2016, o 08:41

To zrób tak jak napisałem, ubezpieczyciele niestety są różni, na to nic nie poradzisz. Podzwoń do wypożyczalni, chociażby tutaj sobie sprawdź torcar24.pl i popytaj jak to wygląda, może ominiesz konieczność walki z ubezpieczycielem.

Tatiana
Tatiana

Postautor: Tatiana » 7 kwie 2016, o 09:13

Ok , ta zrobię, bardzo dziękuję że chcecie mi pomóc ;)

Zaloguj się