Awatar użytkownika
DianaScully
DianaScully

Czy stawiać balustrady na tarasie?

Postautor: DianaScully » 20 lip 2016, o 23:06

Mam dosyć nietypowy taras na takiej górce. Zastanawiam się czy go tak zostawić, ale może wówczas ktoś spaść z niego, szczególnie dzieci, albo postawić balustradę, ale w tedy zamknę przejście na ogród. Ech nie wiem co zrobić.

Awatar użytkownika
niziołek27
niziołek27

Postautor: niziołek27 » 21 lip 2016, o 02:01

Bez problemu możesz postawić balustradę i zrobić małe drzwiczki. W ten sposób upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Będziesz miała bezpieczny taras. Nikt nie spadnie i będziesz miała dojście do ogrodu.

Awatar użytkownika
Piratella
Piratella

Postautor: Piratella » 21 lip 2016, o 03:17

Wbrew pozorom masz dużo więcej możliwości. Nie wiem jak dokąłdnie wygląda ten taras, ale możesz tylko w części postawić konstrukcję stalową. Tam gdzie jest to niebezpieczne. A resztę zostawić otwartą. Wiele osób tak robi. Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne, ale nie można dać się zwariować. W opłotowanym środowisku nie będą się dobrze czuły.

Awatar użytkownika
YrebeliantY
YrebeliantY

Postautor: YrebeliantY » 21 lip 2016, o 05:12

Ja bym nic nie stawiał. Zburzysz proporcje domu. Zazwyczaj każdy taras jest tak zaprojektowany by był otwarty na przestrzeń. Możesz wprowadzić tymczasowe barierki, ale jak dzieci dorosną bym z nich zrezygnował. Tylko będą szpecić.

Awatar użytkownika
Piratella
Piratella

Postautor: Piratella » 21 lip 2016, o 07:26

Nie zgadzam się. Dobrze dobrana balustrada może wręcz dodawać uroku. Jeśli nie potrafisz sama tego zrobić, możesz spytać o opinię specjalistów, lub zlecić komuś projekt. Będziesz mogła zobaczyć możliwe opcje na wizualizacji. Rozumiem, ze czasmi trudno jest sobie wyobrazić jak coś może wyglądać, ale od tego są graficy, którzy gotową wizję postawią nam przed oczami.

Awatar użytkownika
YrebeliantY
YrebeliantY

Postautor: YrebeliantY » 21 lip 2016, o 08:25

No nie wiem. Zamknięty taras, to nie taras tylko balkon. Zmienisz całą koncepcję architekta.

Awatar użytkownika
Piratella
Piratella

Postautor: Piratella » 21 lip 2016, o 09:56

tak, jeżeli przez to będzie bardziej funkcjonalne. Nie widzę powodu by tego nie robić.

Zaloguj się