Awatar użytkownika
MateuszKosiński
MateuszKosiński

Jak dobrać odpowiedni filtr?

Postautor: MateuszKosiński » 25 sty 2017, o 02:58

Jak dobrać odpowiedni filtr do wody i gdzie go szukać? Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami i zostawianie porad… Nie orientuję się jeszcze dobrze w tym temacie, a najwyższa pora to zmienić. Chodzi mi o takie filtry instalacyjne, aby nie było żadnych nieporozumień.;)

Awatar użytkownika
niziołek27
niziołek27

Postautor: niziołek27 » 25 sty 2017, o 03:37

Dobranie odpowiedniego filtru zależy od naprawdę wielu czynników. Musisz wziąć pod uwagę między innymi rodzaj budynku, parametry pompy, no i parametry wody, takie jak jej twardość, żelazo, mangan, ph, chlorki… Nie wiem, czy masz dostęp do wszystkich tych parametrów? Trzeba je koniecznie zebrać i przeanalizować. Jeśli masz z tym problem to najlepiej zgłoś się do kogoś, kto zrobi to za Ciebie.

Awatar użytkownika
MateuszKosiński
MateuszKosiński

Postautor: MateuszKosiński » 25 sty 2017, o 03:57

A gdzie na przykład można się zgłosić z tymi parametrami, by dobrać filtr? Jeśli ma się problem, by samemu coś ustalić, to chyba niektóre firmy mogą chcieć na tej niewiedzy zrobić interes…;)

Awatar użytkownika
niziołek27
niziołek27

Postautor: niziołek27 » 25 sty 2017, o 04:22

Nie, niekoniecznie. Ja myślę, że dobre firmy przede wszystkim dbają o swoich klientów i zależy im na ich pozytywnych opiniach. Warto wykorzystać formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej http://www.filtrybb.pl/content/14-dobor-filtrow. Jak uzupełnisz wszystkie dane i je podeślesz to dosyć szybko się z Tobą skontaktują, by Ci pomóc z wybraniem filtra. Zresztą na ich stronie możesz też sam obejrzeć sobie różne filtry i wstępnie zastanowić się który z nich Ci odpowiada.

Wilczyca
Wilczyca
Wilczyca

Postautor: Wilczyca » 25 sty 2017, o 05:31

Warto skorzystać z tego formularza, absolutnie. Jeśli kupisz zły filtr to stracisz na tym i czas, i kasę, i trochę nerwów. Tym bardziej, że nie zawsze od razu widać, że jest niewłaściwy i na przykład po paru dniach zauważasz, że stan wody coraz bardziej się pogarsza… Dlatego ja zawsze stawiam przede wszystkim na profesjonalizm, a nie na zgadywanki. No i mimo wszystko trzeba cały czas monitorować stan wody, by wiedzieć jak działa instalacja.

Wilczyca
Wilczyca
Wilczyca

Postautor: Wilczyca » 25 sty 2017, o 08:23

O tak, Filtry BB i porady z tego sklepu są naprawdę dobre. Również mogę je polecić.:)

Zaloguj się