Awatar użytkownika
niziołek27
niziołek27

Dawna rozrywka

Postautor: niziołek27 » 24 maja 2016, o 18:50

Ma już na karku ponad czterdzieści lat i jak teraz patrzę na tę dzisiejszą młodzież i dzieci również, to mam wrażenie, że one bardzo dużo straciły przez to, że urodziły się w dzisiejszych czasach. Mam tutaj na myśli sferę rozrywkową, która została ograniczona w głównej mierze do elektroniki. Pamiętacie jak my bawiliśmy się choćby modelami do sklejania.

Awatar użytkownika
gaździna39
gaździna39

Dawna rozrywka

Postautor: gaździna39 » 24 maja 2016, o 21:50

To były piękne czasy, ale mylisz się sądząc, że to już jest nieobecne w dzisiejszym świeci. Jest i ma się dobrze, chociaż faktycznie młodzież jednak woli korzystać z uroków elektroniki. Muszę ci jednak powiedzieć, że jeśli mowa o modelach do sklejania, to są one dużo lepsze niż kiedyś.

Awatar użytkownika
YrebeliantY
YrebeliantY

Dawna rozrywka

Postautor: YrebeliantY » 24 maja 2016, o 23:02

Modelami interesuje się mój syn. Jak opowiadałem mu ostatnio jak wyglądały te modele w moich czasach, to nie chciał mi uwierzyć. To był zwykle kawał plasitku i klej. Rzadko zdarzało się, że ktoś miał dostęp do lepszych modeli, bo te można było wtedy pozywskać tylko z zagranicznych produkcji.

Awatar użytkownika
cypryjczyk19
cypryjczyk19

Dawna rozrywka

Postautor: cypryjczyk19 » 25 maja 2016, o 01:09

Ja do dzisiaj co jakiś czas sprawiam sobie modele do sklejania samoloty oczywiście w głównej mierze. To pasja, która pozostała mi z czasów młodości, kiedy tych rozrywek naprawdę nie było zbyt dużo. Uwielbiam walczyć z tymi detalami. Człowiek się wycisza i nie musi nigdzie spieszyć. A na koniec dekorowanie, które lubię chyba najbardziej.

Awatar użytkownika
Bobrzyca
Bobrzyca

Dawna rozrywka

Postautor: Bobrzyca » 25 maja 2016, o 03:34

Ja oprócz samolotów, bardzo lubię sklejać modele samochodów, tam też jest wiele elementów drobnych, które trzeba do siebie idealnie dopasować. Zresztą to nie tylko sama zabawa w sklejanie. Ja zawsze lubię poczytać o tym co robię. Poznaje historie samochodów i samolotów, nad którymi pracuje. A jest ich na rynku mnóstwo.

Awatar użytkownika
Benjamin
Benjamin

Dawna rozrywka

Postautor: Benjamin » 25 maja 2016, o 06:28

Żona mówi, że jak już dostanę swoje pudełko, to przez kilka dni nie ma mnie w domu. Coś w tym jest, bo zawse po pracy ciągnie mnie wtedy do domu. Mam nadzieję, że zarażę tą pasją też mojego syna. Na razie pracuje ze mną wykorzystując między innymi farby Vallejo do stworzenia odpowiednich dekoracji.

Zaloguj się