Awatar użytkownika
Moonshiner
Moonshiner

Co to odkłady???

Postautor: Moonshiner » 29 cze 2016, o 22:16

Witam serdecznie od bardzo niedawna interesuje się pszczołami i obecnie staram się jak najwięcej na ten temat dowiedzieć. Znalazłem pszczelarza w wiosce obok i zapytałem, czy jest opcja żebym mógł przez kilka dni jak akurat mam wolne pomóc przy ulach i zobaczyć na żywo, czy mi się to spodoba. No i tutaj moje pytanie. Mam nadzieję że się znajdzie ktoś kto będzie umiał w prostych słowach odpowiedzieć. Powiedział mi pan pszczelarz że akurat będzie robić odkłady, a ja nie wiem co to. Opis w internecie był trochę za bardzo niezrozumiały dla mnie. Pomocy :D

Awatar użytkownika
cypryjczyk19
cypryjczyk19

Co to odkłady???

Postautor: cypryjczyk19 » 29 cze 2016, o 23:43

Odkłady to znaczy, że się będzie dzieliło pszczoły, żeby w przyszłości mieć większą pasiekę. Pszczoły w jednym miejscu osiągnęły już dużą liczbę, a żeby ich mogło być jeszcze więcej, to część się przekłada do osobnego pnia w specjalny sposób i rozmnażają się w nową rodzinę.

Awatar użytkownika
Moonshiner
Moonshiner

Co to odkłady???

Postautor: Moonshiner » 30 cze 2016, o 00:17

Ale w praktyce jak to wygląda? Przy odkładach pszczelich znajdzie się robota dla kogoś kto wcześniej nie miał na żywo do czynienia z pszczołami? Czy raczej będę tylko stać i się gapić? Może mam się jakoś przygotować?

Awatar użytkownika
Piratella
Piratella

Co to odkłady???

Postautor: Piratella » 30 cze 2016, o 02:57

Jeśli chcesz zobaczyć jak w praktyce wyglądają tego typu prace przy pasiece to polecam zajrzeć na pszczeliazyl.pl/filmy/ tam autor strony wrzuca swojego autorstwa filmy o życiu pszczół i w ogóle można dzięki temu sobie lepiej wyobrazić czym zajmuje się profesjonalny pszczelarz.

Awatar użytkownika
Moonshiner
Moonshiner

Co to odkłady???

Postautor: Moonshiner » 30 cze 2016, o 05:43

Rzeczywiście filmy bardzo fajne chociaż nie znalazłem tam nic o odkładach. Ale za to ten facet opisał to w niezły sposób na swoim blogu. O wiele lepiej wyjaśnione niż na innych stronach. Bardzo przydatny link.

Awatar użytkownika
YrebeliantY
YrebeliantY

Co to odkłady???

Postautor: YrebeliantY » 30 cze 2016, o 08:37

Przy odkładach raczej się nie narobisz jak nigdy nic nie robiłeś przy pszczołach. To nie jest takie proste. Ale za to można w ciągu jednego dnia bardzo dużo się nauczyć bo na przykład będzie to wymagało znalezienia królowej matki w danej rodzinie. Dobrze ci się trafiło, że akurat wtedy pierwszy raz odwiedzisz pasiekę. I w ogóle to dobrze, że trafiłeś na takiego chętnego do pomocy gospodarza.

Awatar użytkownika
Moonshiner
Moonshiner

Co to odkłady???

Postautor: Moonshiner » 30 cze 2016, o 11:00

Ok. Tobie też dzięki za informacje

Zaloguj się