Awatar użytkownika
MateuszKosiński
MateuszKosiński

Czy pokrzywdzony też potrzebuje adwokata?

Postautor: MateuszKosiński » 4 paź 2016, o 00:30

Czy osoba pokrzywdzona w jakieś sprawie natury karnej też potrzebuje adwokata?

Awatar użytkownika
cypryjczyk19
cypryjczyk19

Postautor: cypryjczyk19 » 4 paź 2016, o 02:40

Wydaje mi się, że nie. W końcu interesy pokrzywdzonego powinien reprezentować prokurator. Chociaż z drugiej strony znając polskie realia. Może faktycznie warto wziać adwokata, żeby na koncu nie okazało się, że pokrzywdzony to sprawca, a oskarżony ofiara. U nas wszystko jest możliwe.

Awatar użytkownika
gaździna39
gaździna39

Postautor: gaździna39 » 4 paź 2016, o 04:23

Jak kogoś stać i chce mieć jakiegoś pośrednika w kontaktach z prokuraturą to można sobie takiego adwokata wynająć. Sprawdź sobie pod hasłem adwokat prawo karne Warszawa. Zobaczysz, że praktycznie każda kancelaria, która zajmuje się sprawami karnymi, prócz reprezentowania oskarzonych o przestępstwa oferuje również usługi reprezentowania osób pokrzywdzonych. Także coś jest w tym, o czym napisał kolega wyżej.

BowMan
BowMan

Postautor: BowMan » 4 paź 2016, o 06:40

Przesadzacie. Moze gdy chodzi o jakies ciezkie przestepstwa to wtedy faktycznie pokrzywdzony moze zatrudnic sobie adwokata, ale w zwyklych, drobnych sprawach? Jaki w tym sens? Chyba, ze faktycznie zalezy nam na pognebieniu sprawcy.

Awatar użytkownika
MateuszKosiński
MateuszKosiński

Postautor: MateuszKosiński » 4 paź 2016, o 06:53

Tak myślałem, że lepiej jednak wziąć adwokata. Dzięki za odpowiedzi, już nie będę się wahał.

Zaloguj się